Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje

Naujienos

Klaipėda

Publikavimo data

Paprastai Lietuviai į pajūrį traukia vasarą, arba rudeniop, kai vasara jau pasibaigė, o ruduo dar neprasidėjo. Mums pajūris tai pirmiausiai Palanga.

Tie kieno pajamos kuklios, o ambicijos ne per didžiausios, renkasi Šventąją, kuri yra pirmoji alternatyva po Turkijos. Labiau prakutę tautiečiai, jeigu važiuoja ne į Kanarus, tai renkasi Nidą. Klaipėdos kelionių žemėlapyje nėra. Geriausiu atveju Klaipėda tai trumpas sustojimas išgerti kavos stabtelėjus pailsėti prieš važiuojant į Palangą, arba sustojus pakeliui parodyti vaikams delfinariumą. Jūros šventė atskira tema. Kaip ten bebūtų, Klaipėda yra vienintelis Lietuvos uostamiestis ir dar didmiestis, kuris iki šiol sulaukė nebent ne per didžiausio kruizinių laivų keleivių dėmesio. Statistiniam lietuviui Klaipėda tokia pat artima kaip Gdanskas arba Karaliaučius. Nusprendžiau paneigti mitus ir nuvykau į Klaipėdą akivaizdžiai ne vasarą ir ne kelioms valandoms. Renkantis maršrutą paieška prasidėjo nuo Druskininkų ir Birštono, kur ne kartą teko lankytis. Abi vietos turi savo žavesį, bet turi ir kainą, kuri važiuojant su šeima primena, kad bandai gyventi ne pagal pajamas. Apsistodamas šiuose kurortuose keletą dienų nori nenori pradedi galvoti apie savaitės kelionę  Turkiją, kur viskas įskaičiuota. Turkijos atsisakau dėl įsitikinimų ir įpročių, tad tenka ieškoti alternatyvų. Klaipėda. Tai ne reklama, tad neminėsiu viešbučio pavadinimo. Apsistojimo kaina keturiems asmenims Klaipėdos centre perpus mažesnė nei minėtuose kurortuose. Tiesa, čia spa ir baseinai kuklesni, bet pakankamai geri, jeigu ten neplanuoji mirkti visą dieną gurkšnodamas alų ar kokteilį. Maloniai nuteikia geranoriškas jaunatviškas personalas, kuris visus kylančius klausimus sprendžia kliento, o ne įstaigos naudai. Pusryčiai vėlgi, be didelės egzotikos, bet tikrai rasi kuo pasisotintini. Buvo netikėta, kad viešbučio dviračiais gali naudotis kiek nori ir nemokamai. Kambariams jokių priekaištų. Jeigu reikėtų būtinai sugalvoti prie ko prisikabinti, tektų gerokai pasukti galvą. Skirtingai nuo kitų pajūrio kurortų, Klaipėdoje tikrai yra ką veikti ir ką pamatyti.  Tiesa, oras kaip Lietuvoj, o jautiesi kaip sename Vokietijos mieste, per kurį volu pervažiavo sovietmetis. Klaipėda greitai gydo sovietmečio žaizdas. Nedidelis jaukus senamiestis, keltas į Smiltynę, molas iki jūros vartų, vokiškos architektūros paminklai, Danės upės krantinė. Klaipėda ir Mėmeles - du viename.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.